Tarpmokyklinės pirmosios pagalbos varžybos „Aš moku ir galiu padėti“

Birželio 5 d. Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Mažeikių priešgaisrine gelbėjimo tarnyba organizavo tarpmokyklines pirmosios pagalbos varžybas „Aš moku ir galiu padėti“. Šios varžybos skirtos traumų ir nelaimingų atsitikimų prevencijai. Varžybų tikslas – didinti mokinių sąmoningumą, supratimą apie savalaikio pirmosios pagalbos suteikimo nukentėjusiam būtinumą, formuojant praktinius pirmosios pagalbos teikimo bei saugaus elgesio įgūdžius.

Mažeikių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba renginio metu mokiniams pademonstravo pirmosios pagalbos teikimą žmogui, užstrigusiam automobilyje po autoįvykio, leido mokiniams išbandyti vandens pompą, skirtą gesinti gaisrą, supažindino su priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos įranga ir technika. Varžybose dalyvavo 7 – 8 klasių mokinių komandos iš dešimties Mažeikių miesto ir rajono mokyklų. Dalyviai varžėsi penkiose praktinėse ir teorinėse rungtyse: pagalbą teko suteikti užspringusiam, ištiktam epilepsijos priepuolio, stipriai kraujuojančiam, kai lūžęs blauzdikaulis, ištiktam traukulių, netekusiam sąmonės asmenims. Taip pat komandoms teko pademonstruoti, kaip įvertinti gyvybines funkcijas bei atlikti gaivinimą, naudojantis gaivinimo manekenu. Mūsų mokyklai šiose varžybose atstovavo ir šauniai pasirodė teikdami pirmą pagalbą 8 a kl. mokiniai Akvilė Gabalytė, Milda Baldauskaitė, Miglė Mileškaitė, Modestas Bernotas ir Nojus Markauskas.