Tautinės juostos Lietuvos valstybės 100-mečiui

100 metų atskleidė, kad iš istorijos galime pasiimti tai, ko reikia dabar. Turime tautinę vėliavą, Vytį, turime savitą kultūrą, puoselėjame lietuviškas tradicijas ir mokame branginti savo kraštą. O tautinis paveldas atspindi ilgaamžes tautos vertybes bei mūsų šalies etninę kultūrą. Viena iš tautinio paveldo dalių yra tautinės juostos. Jos kaip pasakos, dainos, šokiai, turi senas tradicijas, kurios sieja visas kartas. Juostos yra laikomos laimės, padėkos simboliu, jose yra užkoduota mūsų istorija, mitologija, pasaulio suvokimas. Tad norėdami, kad Lietuvos valstybės 100-metį  prisimintume ilgai Sodų pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai piešė tautines juostas, kurias iškilmingai pakabino mokyklos aktų salėje.