Europos kalbų diena mokykloje

Kalba yra bendras meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas                                                                                                                                                                                        (M. Daukša)

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, kurią švenčia visa Europa. Europos kalbų diena siekiama parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų. Europos kalbų diena paminėta ir mūsų mokykloje. Skaitykloje paruoštas stendas su įdomia informacija apie Europos kalbų dieną. Vokiečių kalbos pamokoje šeštokai rašė ilgiausią vokišką žodį, registruotą Gineso rekordų knygoje (net 80 raidžių). O rusų kalbos mokytojos pakvietė vaikus prie arbatos. Mokiniai ne tik gėrė arbatą, ragavo riestainių ir meduolių, bet ir išgirdo apie arbatos gėrimo tradicijas Rusijoje, rusiško „samovaro“ – virdulio istoriją, apžiūrėjo rusiškų suvenyrų parodą.

Regina Satkūnienė, rusų kalbos mokytoja