„Šok į tėvų klumpes“

Mūsų mokyklos mokiniai birželio 3 dieną prisijungė prie Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro iniciatyvos – visuotinės atvirų durų dienos tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“. Mokyklos mokiniai, jų auklėtojai ir mokytojai lankėsi įvairiose Mažeikių miesto įmonėse ir organizacijose.
Iniciatyvoje dalyvavę 5-6 klasių mokiniai lankėsi priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Šiltas ir nuoširdus darbuotojų bendravimas, išsamus profesijos pristatymas suteikė mokiniams galimybę susipažinti su ugniagesio profesija.
7a klasės mokiniai lankėsi picerijoje „BELLA NAPOLI“. Čia susipažino su picų kepimo specifika, patys pasigamino sau patinkančią picą. Visi liko sotūs ir laimingi.
8-okai svečiavosi Mažeikių r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Mokiniai apsilankė visuose bibliotekos skyriuose, bendravo su jų darbuotojais ir nustebo, kiek daug įvairių profesijų žmonių ten dirba. Skyriaus vedėja papasakojo, kad bibliotekininko darbas nėra tik knygų išdavimas, tai bendravimas su skaitytojais, naujų ir modernių technologijų įdiegimas, renginių, parodų organizavimas, projektinė veikla ir dar daug kitų dalykų.
9a klasės mokiniai lankėsi kavinėje „Roala“. Kavinės vadovas ir administratorė supažindino su padavėjo profesija. Kalbėjome apie etiketo taisykles. Buvome pavaišinti gaiviu gėrimu ir kepta duona su sūriu.
9b ir 10a klasių mokiniai vyko į darbo rinkos mokymo centrą Mažeikiuose. Profesijų mokytojai supažindino su vizažisto, masažuotojo, slaugytojo padėjėjo, siuvėjo, kirpėjo, ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjo, socialinio darbuotojo padėjėjo ir apskaitininko profesijomis.
Mokiniai susipažino su įvairiomis profesijomis, o galbūt net surado savąją.
Nuoširdžiai dėkojame visiems už galimybę susipažinti su įvairiomis profesijomis.