Švenčiame tarptautinę skaičiaus pi dieną

Kovo 14 d. pirmą kartą mokykloje vyko renginys skirtas tarptautinei skaičiaus pi dienai paminėti, kurį suorganizavo matematikos mokytojos. Ši diena dar vadinama skaičiaus pi gimtadieniu. Mokiniams išanksto buvo užduotos kūrybinės užduotys. 5-6 klasės piešė skaičių pi. 7-9 klasės kūrė eilėraščius arba pasaką apie skaičių pi. Skaičiaus pi dieną buvo surengta įdomiausių eilėraščių, pasakų ir piešinių paroda, kurio buvo eksponuojama 1-ojo aukšto fojė. Per 7 pamoką aktų salėje vyko 9-10 klasių viktorina skaičiaus pi dienos proga. Komandos atsakinėjo į pateiktas užduotis susijusias su šiuo įžymiu skaičiumi. Užduotys buvo nuo įvairiausių klausimų iki praktinių užduočių, kurių metu reikėjo matuoti net automobilio rato apskritimo ilgį ir skersmenį ir gauti kam lygus skaičius pi. Visos 4 komandos labai stengėsi. Geriausiai sekėsi 10a klasei. Renginio baigiamasis akcentas buvo pi gimtadienio tortas su fejerverkais ant torto.

Tos pačios dienos proga Gabijos gimnazijoje buvo organizuojama matematinė viktorina į kurią buvo pakviesta 8-okų komanda. Komandą sudarė 8b klasės mokiniai: Armandas Buda, Tautvydas Uikis, Lukas Valantinas, Erika Jonkutė, Viktorija Kurmanskytė. Viktorinoje dalyvavo net keletas komandų iš Gabijos, taip pat po 1 komandą iš Sodų pagrindinės mokyklos, Pavasario pagrindinės mokyklos, Kalnėnų pagrindinės mokyklos. Viktorina prasidėjo įdomiais komandų pristatymais, kuriuos reikėjo iš anksto pasiruošti, taip pat reikėjo būti susikūrus savo emblemą. Viktorinos metu komandos aktyviai sprendė įvairias logines matematines užduotis. Finale visos komandos buvo apdovanotos pačių gabijiečių keptais saldumynais net su skaičiumi pi. Buvo smagu pažvelgti į matematiką kitu kampu, daugiau pasidomėti skaičiumi pi ir jo atsiradimo istorija.