Mūsų mokiniai – „Vaikystės ritmu“ „Taikos Glėby“

Per trisdešimt mokyklos mokinių, lydimi direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jūratės Terasienės ir socialinės pedagogės Audrės Kristinaitytės-Mamedovos,  birželio 1 d. aktyviai dalyvavo Mažeikių senamiesčio parke Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtame renginyje „Vaikystės ritmu“ ir akcijoje „Taikos glėbys“.

Pastaroji akcija – tai pasaulinė iniciatyva, kuria siekiama suvienyti viso pasaulio žmones Taikos misijai, atkreipiant dėmesį, kad pasaulio tautų, skirtingų rasių, įvairiausių kultūrų, papročių, religijų ir įsitikinimų žmonės nori, gali ir privalo sugyventi taikiai. Projektas skatina nutraukti kovą, žalingą konkurenciją, savęs aukštinimą prieš kitą – tiek tarp valstybių ar tautų, tiek tarp žmonių tarpusavyje – ir pradėti kurti taikius santykius, paremtus tarpusavio supratimu ir darna, kurti taiką pasaulyje, pradedant nuo jos kūrimo kiekvienam savo viduje, atskleidžiant tai kiekvienam unikaliu saviraiškos būdu per asmeninius talentus ir gabumus, ugdyti brandų požiūrį į kultūrų įvairovę.

Tad pagrindiniu akcijos akcentu buvo numatytas širdelės formos renginio dalyvių susikabinimas, kuris tiesiogine prasme suteikė galimybę būti arčiau kitų akcijos dalyvių. Ir ne tik! 2016 metų birželio 1-ąją 19 valandą. viso pasaulio žmonės buvo kviečiami sustoti kelioms akimirkoms, apkabinti vienas kitą ir vienu metu ištarti žodį “TAIKA” savo nacionaline kalba kartu su visu pasauliu, taip kiekvienam pareiškiant savo asmeninį ketinimą ir kvietimą gyventi taikiame pasaulyje ir darnoje su kitais pasaulio žmonėmis. Todėl suvokiant akcijos reikšmę, tai buvo jaudinanti renginio akimirka.

Tarp ant medžių, tribūnose sukabintų vaikų laimingos vaikystės tema piešinių, zujo kluonai, skambėjo muzika, šoko vaikai ir mamos. Buvo organizuojami lauko žaidimai. Dešimtokas Rokas Gulbinas kartu savo bendražygiais dalino džiaugsmą – leido pūsti gigantiškus muilo burbulus. Mokyklos šauliukai susirinkusius džiugino kitomis atrakcijomis. Didžioji dalis šeštokų ir kitų klasių mokinių tiesiog mėgavosi renginiu, kuriame mūsų mokyklos mokiniai išsiskyrė ir dalyvių gausa.

Renginyje lankėsi ir jo dalyvius sveikino ir Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys.

Renginio organizatoriai: Mažeikių rajono savivaldybė, Mažeikių rajono Jaunimo reikalų taryba, Mažeikių rajono socialiniai pedagogai, Interackt Klubas.